26281-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Datortomografer enligt tillämpliga kliniska användningsområden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatortomografer enligt tillämpliga kliniska användningsområden
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Datortomografer till Region Västmanland med möjlighet för Region Sörmland att ingå kontrakt via option.
Intern identifierareIN-IN25-0133
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000