2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulttjänster
Beskrivning: Kävlinge kommun, sektor Samhällsbyggnad, inbjuder till anbudsgivning avseende Ramavtal Teknikkonsulter för- och detaljprojektering samt utredningar inom Mark, VA och Trafik. Upphandlingen ska leda till ett (1) ramavtal där kontrakt tecknas med sex (6) st Konsulter. Ramavtal tecknas med de Konsulter som lämnat de ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden avseende bästa förhållande mellan pris och kvalitet. Ramavtalsperiod 2024-09-01-2025-08-31 (option 1+1+1 år).
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000