26282-2018 - ResultatSverige-Gävle: Sakförsäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling
Referensnummer: Nordanstigs Bostäder AB
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515200 Sakförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighets-/Företagsförsäkring, tjänstereseförsäkring, VD & Styrelseansvarsförsäkring för Nordanstigs Bostäder AB samt Nordanstigs Fjärrvärme AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fastighets-/Företagsförsäkring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fastighets-/Företagsförsäkring för Nordanstigs Bostäder AB samt Nordanstigs Fjärrvärme AB.
Tjänstereseförsäkring
Del nr: 2
Tjänstereseförsäkring för Nordanstigs Bostäder AB samt Nordanstigs Fjärrvärme AB.
VD & Styrelseansvarsförsäkring
Del nr: 3
VD & Styrelseansvarsförsäkring för Nordanstigs Bostäder AB samt Nordanstigs Fjärrvärme AB.