262824-2023 - ÄndringSverige-Visby: Medicinska programvaruutvecklingstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt verktyg för skattningsskalor och frågeformulär till patienter
Referensnummer: HSN 2023/128
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212180 Medicinska programvaruutvecklingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland genomför upphandling av Digitalt verktyg för skattningsskalor och frågeformulär till patient, vårdnadshavare och skolpersonal för leverans till Barn- och ungdomspsykiatriska mottagningen.