2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontors- och skolmaterial
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Luleå kommun, Luleå Miljöresurs, Luleå Lokaltrafik AB, Luleå Energi AB, Luleå Hamn och Lulebo AB behov av kontors- och skolmaterial.
Intern identifierare: KLF 2023/1346
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 39162000 Skolutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kontors- och skolmaterial