262920-2020 - ResultatSverige-HÄRNÖSAND: Sjukhustjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Magnetresonanstomografi undersökningar
Referensnummer: 19RS11302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111000 Sjukhustjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland upphandlar Magnetresonanstomografi (MRT) undersökningar. Åtagandet omfattar hela processen från att remiss inkommit och utförande av undersökning MRT – magnetisk resonanstomografi till att utlåtande lämnats till remitterande enhet.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar tjänsten Magnetresonans (MR) undersökningar enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen