262929-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Smycken, klockor o. d.
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsgivarverket upphandlar ramavtal för guldur
Referensnummer: 2019/0221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18500000 Smycken, klockor o. d.
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsgivarverket ansvarar för att genomföra upphandlingar av ramavtal för utmärkelsen "För nit och redlighet i statens tjänst". Utmärkelsen kan bland annat bestå i ett guldur. Arbetsgivarverket behöver sluta ett nytt ramavtal för leverans och tillverkning av guldur.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18520000 Ur, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen