Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2021-1163 Revisionstjänster Gnesta Kommun och kommunkoncern och dess bolag
Referensnummer: 21/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser revisionstjänster för Gnesta kommun och Gnesta kommunkoncern och dess bolag. Revisionskonsulterna ska utgör fackmässigt biträde till de politiskt valda revisorerna.
Avser räkenskapsåren 2022 och 2023 samt 2024 och 2025.
Takvolym för ramavtalet är 7 Mkr.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen