262976-2022 - ResultatSverige-Karlskrona: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult inom byggnation; projektledning, byggledning, kontrollansvarig
Referensnummer: KS 2022/1808 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71315000 Byggnadsteknik, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71520000 Övervakning av bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen är delad och anbud kan lämnas på en eller flera delar.