262998-2019 - ResultatSverige-Västerås: Marina anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av Marinsvängarmar
Referensnummer: FN 2018/00313-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45244000 Marina anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser dimensionering, leverans, samt teknisk rådgivning med egen personal på plats under installation och drifttagning av fyra (4) nya DN250(10”) marinsvängarmar till oljekaj.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45244000 Marina anläggningsarbeten, 45244100 Marina anläggningar, 50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning, 50246000 Underhåll av hamnanläggningar, 34930000 Marin utrustning, 34931000 Anläggning till hamnar, 50240000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende sjöfart och annan utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen