263008-2021 - ÄndringSverige-Uppsala: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal bygg (avrop 0-5 MSEK)
Referensnummer: SFB-2021-00179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar renovering, ombyggnad, tillbyggnad och nybyggnation enligt SNI 41. 200 där avropad entreprenad uppskattas ha ett kontraktsvärde på 0 – 5 MSEK exkl. moms.