263011-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Kulvertar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter ÖS 4216 och 4217 - Kulvertramp SH-CK
Referensnummer: FAST 2020-899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221220 Kulvertar
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförandeentreprenad. Ny kulvertramp och länkbyggnad mellan servicehuset och centralkliniken på Östra sjukhuset.