263034-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Verktygsmaskiner för träbearbetning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskiner och redskap för trätillverkning
Referensnummer: 2019-6373
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården inbjuder leverantörer att lämna in anbudsansökan avseende upphandling av ramavtal för maskiner och redskap för trätillverkning inom Kriminalvårdens arbetsdrift.
Avrop från ramavtalet genomförs genom förnyade konkurrensutsättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42620000 Svarvar, borr- och fräsmaskiner, 42623000 Fräsmaskiner, 43810000 Träförädlingsutrustning, 43812000 Sågutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen