263109-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Lönehantering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLönehantering
BeskrivningUpphandlingen avser leverans av Lönehantering i enlighet med vad som anges i upphandlingsdokumenten. Sysav genomför denna upphandling i syfte att teckna avtal med en Leverantör som kan leverera en komplett lönehanteringstjänst som inkluderar lönesystem i egen regi.
Intern identifierare2026-003
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79211110 Lönehantering, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000