263244-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av bostäder – Mårtens Backe / Solhällan 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelMårtens Backe / Solhällan 2
BeskrivningObjektet omfattar nybyggnation av LSS, samt två SÄBO (särskilt boende för äldre) åt Vård- och omsorgsenheten i Lunds kommun. Projektet består av tre fristående byggnader intill LKFs befintliga SÄBO.
Intern identifierare26/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000