Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildning C-körkort samt YKB (yrkeskompetensbevis) grund - Lastbil till Renovakoncernen
Referensnummer: 0234/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80530000 Yrkesutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Var med och utbilda Renovas chaufförer!
Vill ni utbilda våra blivande chaufförer med C- tung lastbil och grundutbildning 140 timmar för yrkeskompetensbevis? Renova avser att utbilda ungefär 18 personer årligen för att köra våra renhållningsfordon. Nu genomför Renovakoncernen en tjänsteavtalsupphandling för C-körkort och grundutbildning 140 h YKB.
Välkommen att lämna anbud (offert) enligt anvisningar i detta upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80530000 Yrkesutbildning, 80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning, 80531100 Industriell yrkesutbildning, 80531200 Teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen