2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mottagning av flyg- och bottenaska
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose ESEMs behov av omhändertagande av flyg- och bottenaska från biobränsle via KVV, Eskilstuna. Askan klassas som icke farligt avfall och har avfallskoderna: Avfallskod flygaska 100103 Avfallskod bottenaska 100101
Intern identifierare: UH 24-03
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000