26330-2023 - ResultatSverige-Malmö: Grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022MKB-173 Dagligvaror, plantering, odla och grill
Referensnummer: 2022MKB-173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal. MKB vill teckna avtal inom 3 delområden: Del 1 Livsmedel och dagligvaror, del 2 plantering och odla och del 3 grill och grilltillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Dagligvaror, plantering, odla och grill
Del nr: 3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 03451000 Växter, 14212400 Jord, 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter, 15894700 Charkuterivaror, 33700000 Hygienartiklar, 33761000 Toalettpapper, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor, 42214110 Grillar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för webbutik inom livsmedel och dagligvaror.
Ramavtal för plantera och odla såsom jord, växter, gödsel, krukor
Ramavtal för grillar och grilltillbehör