263309-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Masspektrometer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppgradering av MALDI-TOF MS-system
Referensnummer: 2023-O000806
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att uppgradera befintligt MALDI-TOF MS-system samt två (2) nya MALDI-TOF MS-instrumentet. Offererat MALDI-TOF MS-system ska vara kompatibelt och ska kunna integreras med befintligt MALDI-TOF MS-instrument. Upphandlingen avser även förbrukningsmaterial, service och support samt optioner enligt avsnitten Fullserviceavtal och underhållsavtal i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater, 51430000 Installation av laboratorieutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen