Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dentalteknisk service
Referensnummer: FTV190103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Region Skåne har behov av ett ramavtal gällande service för sin maskinpark gällande autoklaver, diskdesinfektorer och annan utrustning till sina 66 kliniker i Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen