Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus
Referensnummer: 21-122-61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens behov av grus, krossad sten, jord, fyllnadsjord, makadam, sand m.m. För nyanläggningsjobb, underhållsjobb och VA-läckor
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris Gislaved norr
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grus.
Inköp i ton