Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förrådskärra & chassi till kokkärra 113
Referensnummer: 21FMV3208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34139000 Chassier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser chassin som ska ingå i modifiering av koktraktorkärra 112 till kokkärra 113 samt förrådskärror.
Till kontraktet följer ett optionsupplägg med chassin, förrådskärror samt reservdelar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 95 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34139000 Chassier, 34223300 Släpvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen