Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil samt två hjullastare
Referensnummer: KK23/264
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en ny eller begagnad lastbil samt två nya eller begagnade hjullastare till Division utbildning i Nyköpings kommun. Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden enligt nedan. Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.
Anbudsområde 1
Lastbil av modellen distributionsbil
Anbudsområde 2
Hjullastare 9 t
Anbudsområde 3
Hjullastare under 9 t
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudsområde 1- Lastbil av modell distributionsbil
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt upphandlingsdokumenten
Anbudsområde 3- Hjullastare 9 t
Del nr: 2
Anbudsområde 4- Hjullastare under 9 t
Del nr: 3