263400-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Teletjänstcentral
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Contact center
Referensnummer: 19/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79512000 Teletjänstcentral
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ansvar för Contact centers verksamhet, t.ex. bemanning och ledning men även nödvändig organisatorisk och teknisk infrastruktur. Uppdraget innebär att besvara inkommande frågor per telefon, e-post och chatt i första linjen från sökande och allmänhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253100 Helpdesk-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen