Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattjänst till hemvården
Referensnummer: ALN-2019-0199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 30 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55520000 Catering, 55521100 Hemkörning av mat, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tillagning och leverans av måltider till hemvården för folk som bor hemma.