26341-2018 - ResultatSverige-Tumba: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbpartner till Botkyrka kommun
Referensnummer: 2017:189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka kommun avser med denna anbudsförfrågan att upphandla teknisk webbutveckling och applikationsförvaltning inkluderandes tjänster för support och utveckling kopplade till Kommunens intranät och externa webbplatser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72414000 Leverantörer av webbsökmotorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen