See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsbyrå
Beskrivning: Uppdraget avser utförande av kommunikationstjänster till beställaren utöver det som täcks av egna resurser. Leverantören ska utifrån beställarens fastställda strategier och planer vara en strategisk, kreativ och rådgivande partner samt operativt kunna skapa innehåll i utvalda delar av beställarens interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete. Uppdraget omfattar även produktion av grafiska produkter, från idé till färdigt material. Uppdraget kan omfatta hela processen eller delar av den. Utöver detta ingår även ändringar av befintligt grafiskt material. En mindre del av uppdragen är kopplat till event- och möten, exempelvis moderering vid panelsamtal och koordinering av strategiska möten.
Intern identifierare: 669185
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Kommunikationsbyrå