263512-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Femtosecond Laser System
Referensnummer: UH 2020/133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Department of physics and astronomy intends to purchase a femtosecond laser system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 38636100 Lasrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen