263523-2020 - PlaneringSverige-Järfälla: Ombyggnad av kök eller restaurang
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons - Utbyggnad matsal och storkök
Referensnummer: 2018/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang
II.1.4.
Kort beskrivning
Se förhandsannons
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212420 Bygg- och anläggningsarbeten: restauranger o d, 45212422 Byggnation av matsal, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se Förhandsannons