263577-2018 - ResultatSverige-Karlstad: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Diabeteshjälpmedel
Referensnummer: UE/180042
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av diabeteshjälpmedel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1. Teststicka för plasmaglukosmätning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 2. Teststicka för plasmaglukosmätning, avancerad
Del nr: 2
Del 3. Teststicka för mätning av blodketoner
Del nr: 3