26363-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Hällefors: Undervisning och utbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriteknisk utbildning
Referensnummer: KS 20/00006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser gymnasial industriteknisk utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80210000 Teknisk och yrkesmässig undervisning på högstadie- och gymnasienivå, 80500000 Utbildningstjänster, 80531000 Industriell och teknisk yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen