Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens syfte är att säkerställa leveranser av resurskompetenser till främst
Försvarsmaktens verkstad i Göteborg, men även till andra militära anläggningar inrikes och utrikes.
FMV har delat upp upphandlingen i flertal anbudsområden. Anbudsområden som avses är:
2. Underhåll av steriliseringsutrustning