263680-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köp av spårväxelkomplex till projektet Sandtorp i Norrköpings kommun
Referensnummer: UH-2021-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuer er att lämna anbud på offentlig upphandling avseende köp av spårväxelkomplex till Norrköpings kommuns spårvägar.
Upphandlingen avser köp och leverans av spårväxelkomplex till framtida ombyggnader av spårvägsnätet i Norrköpings kommun.
Kontrakt kommer att tecknas med en (1) anbudsgivare. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34941000 Räler och tillbehör till dessa, 34941800 Spårväxlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp och leverans av 2 st. spårväxlar, 1 st. spårkors samt tvillingräls för framtida ombyggnader av spårvägsnätet i Norrköpings kommun.