Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Agilt utvecklingsteam
Referensnummer: 00386/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72211000 Programmering av system- och användarprogram
II.1.4.
Kort beskrivning
TLV söker en leverantör som kan leverera ett agilt utvecklingsteam. Upphandlingen omfattar ett team som kontinuerligt ska utveckla och förvalta TLV:s ärendehanteringssystem FLIS. Teamet ska ha ett agilt arbetssätt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utredningsexpert inom läkemedel- och apoteksbranschen