263703-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EKG artiklar
Referensnummer: LS 2018-0111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar EKG artiklar till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Region Gotland samt de leverantörer som SLL har vårdavtal med rätt att avropa förutsatt att detta är avtalat.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33121500 EKG, 33123200 EKG-apparater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen