Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biblioteksdatasystem och bibliotekswebb
Referensnummer: 0168-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48160000 Programvara för bibliotek
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Biblioteksdatasystem och Bibliotekswebb som tjänst under en avtalsperiod på fyra (4) år med möjlighet till förlängning två (2) + två (2) år till Värmlands 16 kommuner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Biblioteksdatasystem
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48160000 Programvara för bibliotek, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bibliotekswebb
Del nr: 2