263712-2021 - ResultatSverige-Eskilstuna: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laparaskopistapel till kliniken för kirurgi- och urologi i Region Sörmland
Referensnummer: IN-IN19-0247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Region Sörmland avser att köpa Laparaskopistaplar i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Inkluderat i upphandlingen omfattas också förbrukningsmateriel, instrument och klinisk- och teknisk dokumentation, utbildning av klinisk och teknisk personal, installation och provning till fullt driftfärdigt skick.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33164000 Laparoskopiutrustning, 33169000 Kirurgiska instrument, 79632000 Utbildning av personal, 80510000 Specialutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen