2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Vårgårda kommun och Herrljunga kommun har ett löpande behov av revisionstjänster. Uppdraget är att i enlighet med kommunallagen, god revisionssed i kommunal verksamhet, standard för kommunal räkenskapsrevision och av kommunfullmäktige antaget revisionsreglemente vara sakkunnigt biträde till de förtroendevalda revisorerna/lekmannarevisorerna i deras granskning av kommunens nämnder, stiftelse, utskott, styrelse, fullmäktigeberedningar och bolag. Avtalet omfattar två delar: - Grunduppdrag - Specialuppdrag
Intern identifierare: 26/11
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000