Denna upphandling avser ramavtal för synhjälpmedel inom Inmatningsenheter och presentationsenheter till datorer samt tillbehör och reservdelar för successiva avrop
Upphandlingen omfattar även synanpassning- och utbildningstjänst för ovanstående hjälpmedel.
Upphandlingen avser produkter som lyder under följande ISO-koder:
22 36 Inmatningsenheter till datorer
22 39 Presentationsenheter för datorer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det totala värdet för ingående anbudsområden i denna upphandling under aktuell avtalsperiod inklusive optionsår beräknas uppgå till ca. 1,6 MSEK
Angiven volym är uppskattad och kan komma att över- eller understigas. Ingen garanti lämnas om avrop av viss volym eller till vissa värden