263758-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Belysningsarmatur och elektriska lampor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Miljöbelysning
Referensnummer: SU FV-0562-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att anskaffa belysningsarmaturer med tillhörande installation och montering som kommer att uppföras på Albanoområdet vid Stockholms universitet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31520000 Lampor och belysningsarmatur, 31524000 Tak- och väggarmatur, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen