263873-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: KSN-2020-01867
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har för avsikt genomföra en upphandling av profilprodukter. Upphandlingen omfattar pennor, nyckelband, reflexer, t-shirts, tröjor, vattenflaskor, väskor, tygkassar och dylikt med tryck.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 22462000 Reklammaterial, 22900000 Diverse trycksaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen