263881-2021 - ÄndringSverige-Östersund: Möbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hörsalsstolar/gradängstolar med tillhörande montering
Referensnummer: MIUN 2021/774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Under 2021 har Mittuniversitetet för avsikt att renovera tre (3) gradängsalar i Sundsvall. Lokalerna är belägna på plan 1 i byggnad O och M, Åkroken.
Arbetet ska påbörjas snarast möjligen och beräknas vara färdigställd senast 1 november 2021. Utbyte av stolar i ytterligare en gradängsal kan komma att bli aktuellt under 2022, det är därför med i beräkningen av ramavtalets totala värde.