2. Förfarande
Förfarande
Titel: Angöring av markytor inför kommande Loop-stationer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar angöring av markytor för kommande avfallsbehållare även kallat Loop-stationer. Flertal ytor med olika förutsättningar och olika öar ska mark anläggas till en sådan plan yta som möjligt.
Intern identifierare: 671303
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Angöring av markytor inför kommande Loop-stationer