263950-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – E-arkiv
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-arkiv
BeskrivningHalmstads kommun upphandlar e-arkivslösning, och kommer även drifta och förvalta lösningen för egen del men också för Falkenbergs kommun, Hylte kommun, Laholms kommun och Varbergs kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125965:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem, 72252000 Dataarkivering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48810000 Informationssystem