See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elektroniska körjournaler
Beskrivning: Hej! Ett antal kommuner och bolag i södra Dalarna behöver teckna ett nytt kontrakt för elektroniska körjournaler med hårdvara, mjukvara samt support till kommunernas/bolagens fordon. Vill ni vara med och hjälpa Beställaren att ha koll på sina fordon? Väkommen att lämna anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30121420 Digitala sändare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107926:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 32441100 Övervakningssystem för fjärrmätning, 48000000 Programvara och informationssystem, 48610000 Databassystem