2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mark- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Arbeten omfattar utförandet av fullt färdiga mark- och anläggningsarbeten såsom gata- markarbeten, sten- och plattsättning, belysning, grönyteskötsel, planteringsarbeten, trädfällning, röjning, markarbeten för lekplatser, byte av sand i sandlådor, montering och demontering av lekutrustning- samt staket och stängsel, arbeten med rensning av tång på stränder m.m.
Intern identifierare: 24/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000