Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroniska körjournaler 2023-2025
Referensnummer: KA 2023/000099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av elektroniska körjournaler för kommunerna Sotenäs, Munkedal, Lysekil, Strömstad och Tanum
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 31711310 System för närvaroregistrering, 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen