See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansledare och verksamhetsutveckling för Skaraborgspaketet
Beskrivning: Denna upphandling består av ett team experter på verksamhetsutveckling med fokus på samverkan och partnering inom entreprenörsbranschen, samt erfarna samverkansledare för entreprenaderna i Skaraborgspaketet. Teamet ska bestå av 2-3 konsulter varav minst en (1) konsult med erfarenhet av verksamhetsutveckling och som samverkansledare.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103558:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 80590000 Handledning