264132-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: 202291
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT har behov av bemanningstjänster av olika roller med varierande kvalifikationsnivå inom olika supportfunktioner så som Ekonomi, Lön, HR, Administration och IT-support. Främst finns behovet i Stockholm, men i även Göteborg, Malmö och Umeå finns behov av vissa roller.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen