264245-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av offentlig belysning och trafikljus – Drift och underhåll offentlig belysning Grums kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift och underhåll offentlig belysning Grums kommun
BeskrivningDrift och underhåll av offentlig belysning, i huvudsak gatubelysning, Grums kommun
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126575:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45316100 Installation av utomhusbelysning